WhatsApp Neden Kullanılamıyor Çöktü mü

WhatsApp Neden Kullanılamıyor Çöktü mü

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma ve sohbet uygulaması olan WhatsApp küresel bir sorun ile karşı karşıya. Bu sorunla beraber uygulamayı kullanamayan kullanıcılar da arama motorlarına yüklenmiş durumda. En çok aranan kelimeler listesinde ” WhatsApp çöktü mü”, WhatsApp bağlantı sorunu” gibi sorular giderek artıyor.

Dünya’da milyonlarca kişinin sohbet ve mesajlaşmak için tercih ettiği WhatsApp yaklaşık otuz dakika süren bir arıza nedeniyle, dünyanın neredeyse hiç bir yerinde kullanılamadı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunlar nedeniyle sosyal medya hesaplarından tüm kullanıcıların sorunu yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için paylaşımlarda bulundu. Milyonlarca kişinin bir anda Whatsapp bağlantı sorunu yaşamasıyla, arama motorlarına yüklenerek yaşanan sorun hakkında araştırma yapması da, arama motorlarında en çok arananlar listesine girmesine sebep oldu.

Bilişim Teknolojileri Kurumu Ulusal Siber Olaylara Müsahale Merkezi yaptığı açıklama ile kullanıcıların aklındaki Whatsapp çöktü mü sorusunun da yanıtını vermiş oldu. Merkezden yapılan açıklamada sorunun bir bağlantı sorunu olduğu söylendi.

Yaklaşık yarım saat süren bağlantı sorununun Avrupa’ya hizmet veren sunuculardan kaynaklandığı düşünülüyor. Whatsapp yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmezken, sosyal medyada kullanıcıların yaptığı paylaşımlara bakıldığında sorun bölge bölge ilerleyerek büyüdü. Yaklaşık yarım saat kullanım dışı kalan WhatsApp, kullanıcılarına mesaj alma ve gönderme olanağı sağlayamadı. Resmi açıklama yapılmasa da sorun çu an çözülmüş görünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM