Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu Nedir?

Estetik uygulamalar; tıbbi uygulamalar olmalarının yanı sıra, isminde de geçen estetik özellikleri ile öne çıkan operasyonlardır. Bu operasyonlarda yalnız teknik ve teknoloji değil, hekimin estetik kabiliyetleri de öne çıkar. Zira ortaya çıkarılacak sonucun projeksiyonunun çok iyi yapılması gerekir ve kişinin uygulama sonrasında beklediği sonuçları elde etmesi, estetik yetilerin gelişmişliği ile doğru orantılı olacaktır. Yanak dolgusu da, diğer tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi daha iyi görünmek için gerçekleştirilen bir uygulamadır ve uzman hekimin klinik ortamda gerçekleştirdiği uygulamalardır. Bu uygulama sayesinde yaşlanmanın etkileri ortadan kaldırılabilir veya kişi hangi yaşta olursa olsun, istediği yüz hatlarına sahip olması sağlanabilir.

Yanak dolgusu, daha belirgin yüz hatlarına sahip olmak isteyen kadınların yaygın olarak gerçekleştirdikleri bir dolgu biçimidir. Yanaklarda çukurlaşma bulunan ya da genetik olarak belirgin yüz hatlarına sahip olmayan kişilerin, yanak dolgusu yaptırarak istedikleri görünüme kavuşmaları yanak içerisine botoks sıvısının enjekte edilmesi ile mümkündür.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu nedir sorusuna verilebilecek en net cevap şudur; yüzlerinde asimetrik bir görünüm bulunan, daha keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen ya da elmacık kemikleri olsun isteyen kişilerin yaygın olarak yaptırdığı bir dolgu türüdür. Bu dolgu türü, botoks sıvısının istenilen bölgeye enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Ancak yanak dolgusu, ciddi bir uygulamadır ve uzman kişiler tarafından yaptırılması gereklidir. Aksi taktirde daha iyi bir görünüm beklenirken, daha kötü bir görünüme bürünme ihtimali de vardır.

İlginizi çekebilir: Yanak Dolgusu Ne kadar Kalıcıdır ?

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu, cerrahi müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. Bu işlem, 15 ila 30 dakika arasına gerçekleştirilir ve işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Herhangi bir ağrı hissedilmemesine rağmen, bazı durumlarda önlem amacı ile anestezi uygulandığı da görülür. Bahsedilen anestezi, yalnızca sürülen kremler ile uygulanır ve ciddi bir önlem veya işlem gerektirmez.

“Yanak dolgusu nedir? ” ve “Yanak dolgusu nasıl yapılır?” sorularının cevapları kısmen aynıdır. Çünkü ikisine de genel anlamda şu cevap verilebilir: Yanak dolgusu, botoks esnasına kullanılan sıvının yanaklara iğne yardımı ile enjekte edildiği bir dolgu işlemidir. Ancak buna ek bilgiler de yok değildir. Mesela yanak dolgusu, kırışıklık tedavisini de bünyesinde barındırır.

Yanaklara dolgu işlemi uygulanırken, aynı zamanda kırışıklıkların giderilmesi ve bu giderilmensin belirli oranlarda kalıcı olması da sağlanır. Ancak daha önce de bahsedilmiş olduğu gibi, uzman bir kişi tarafından uygulanması ve steril bir oramın bulunması işlem açısından oldukça önemlidir.

Operasyonu Kimler Yapar?

Yanak dolgusu bir ameliyat uygulaması değildir. Ancak ne olursa olsun uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Klinik ortamda botoks gibi uygulamaların yöntemi ile yaklaşık aynı özelliklere sahip bu uygulamanın uzmanlık gerektirdiği unutulmamalı, bu konuda destek alınacak kişi ve kurumların bakanlığın yetkilendirdiği kişiler olduğundan emin olunmalıdır.

Detaylı bilgi için: http://medikalestetikklinigi.com/dolgu/yanak-dolgu/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM