Yerli Otomobil Çalışmaları 2018’de Hız Kazanacak

Yerli Otomobil Çalışmaları 2018’de Hız Kazanacak

Yerli oto üretimi için çalışmalar son hız devam ederken, yerli otomobilin üretiminde ortak teşebbüs grubu 2018 nisan ayına kadar yeni şirket kurulumu tamamlanacak.

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla üretilecek olan yerli otoda gelişmeler 2018 ile birlikte süratlilık kazanacak. üretim için ortak girişmi grubu yeni şirketin kurulumunu nisan ayına kadar tamamlayacağı bildirildi. Yerli otoda belirsizlikler tek tek yok ediliyor, çalışmalar 2018’de büyük bir hız kazanacak.

Adı, üretim yeri hemen hemen belli olmayan, türkiye genelinde onlarca il tarafından üretim üssü yapılmak istenen yerli otomobil için geri sayım devam ederken, ortak girişm grubu ise çalışmalarını hızlandırdı. 2018 yeni sene ile birlikte yerli otoda çok önemli gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilecek. Yerli otomobilin üretileceği fabrika başta olmak üzere, şirketin ve markanın ismine, şirketin ceo’sundan markalaşma çalışmalarına kadar ince ayrıntılar da 2018’in ilk aylarında netleştirilmiş olacak. Tüm çalışmalar bu yönde hızlandırılırken, yeni aylarda önemli belirsizlikler artık netleşmiş olacak.

Yerli araba için bütün imkanlar seferber edilecek. Yeni şirket kurma dışında, öteki üretim safhasında da babayiğitler hızla hareket ederek, yerli otonun önünde bulunan pürüzleri bir bir kaldırmaya başlayacağı bildirildi. Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan 2 kasım tarihinde beştepe’de “türkiye’nin otomobili ortak teşebbüs grubu tanıtım toplantısı”nda ilk yerli arabası üretecek şirketlerını açıklamasıyla beraber ortak teşebbüs grubu çalışmalarını hızlandırmıştı. şimdi milyonlarca türk vatandaşı ve türk şirketleri tarafından efsunk yardımcı verilen, sipariş yağmuruna tutulan yerli otomobilde önemli gelişmeler 20148 senesi içerisinde büyük bir merakla beklemeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yerli otomobil

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM