Yunanistan, bu yaz turistler için hiçbir koronavirüs testi, karantina olmadığını söyledi

Yunanistan, bu yaz turistler için hiçbir koronavirüs testi, karantina olmadığını söyledi

Turizm Bakanı Haris Theoharis Çarşamba günü yaptığı açıklamada, turistlerin uluslararası uçuşlar 1 Temmuz’da yeniden başladığında koronavirüs testi yapmadan veya karantinada kalmadan Yunanistan’a girmelerine izin verilecek, ancak sağlık yetkilileri gerektiğinde yerinde testler yapacaklarını söyledi.

Theoharis, ekonomiyi yeniden başlatmak için kapsamlı bir plan açıklayan Başbakan Kyriakos Mitsotakis’in televizyonda yaptığı bir konuşmanın ardından hırpalanmış turizm endüstrisini canlandırmak için özel önlemler sundu.

Uçuşlar başlangıçta sadece 15 Haziran’da hizmetlerin devam etmesi durumunda Atina Uluslararası Havalimanı’na inecek, ancak sonunda 1 Temmuz’dan itibaren tüm havaalanlarına kadar uzayacaklarını söyledi.

İlk turistler, epidemiyolojik verilerin teşvik edildiği ülkelerden ve Balkanlar’dan (Bulgaristan) ve Kuzey Avrupa’daki Almanya gibi ülkelerden bahsedilecek.

Theoharis, yetkililerin testler ve doktorlar ile olası enfeksiyonların tedavisi için bir operasyon planı (bir otel doktoru, karantina alanları ve bir sağlık tesisine transfer) sağlayarak birçok turistik yerin sağlık kapasitesini artıracağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM