3 Aralık Süper Ay Gecesi Geldi Çattı

3 Aralık Süper Ay Gecesi Geldi Çattı

Gök bilimcilerin merakla ve heyecanla bekledikleri gün geldi çattı. Bu gece Süper Ay gecesi.Dünyamızın uydusu olan ve Dünya etrafında dönen Ay’ın yörüngesinin şeklinden dolayı, Ay yılda bir kez olmak üzere Dünya’ya yaklaşır. Bu gece Ay’ın dünyaya en yakın olduğu gece. Bu sebepten ay her zaman olduğundan daha büyük ve her zaman olduğundan kat be kat parlak görülecek.

Bu gök yüzü olayı her yıl tekrarlanıyor olsa da ayın bu gece aynı zamanda dolunay olacak olması güzelliğine güzellik katacak ve yüz yılın en büyük ayı semada bizleri bekliyor olacak.

Bu gece (3 Aralık) süper ay gecesi olması ve ayın dolunay zamanına denk gelmesi dolayısıyla gök bilimciler için heyecan verici bir gece olacak.

Süper Ay için heyecanlanan tek meslek grubu gök bilimciler de değil üstelik. Fotoğrafçılar da bu olay için günlerdir heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Muhteşem görüntüsüyle ay gök yüzünü süslerken fotoğrafçılar için de harika bir malzeme olacak. Muhteşem manzara fotoğraflarının baş rol oyuncusu bu gece Süper Ay olacak. Özellikle kent silüetleriyle vereceği pozlarla muhteşem kareler ortaya çıkabilir.Uzmanların açıklamalarına göre Süper Ay en iyi kuzey ülkelerinde izlenebilecek. Rusya ve Kanada bu olayın en güzel izleneceği ilkeler. Bu ülkeler kadar olmasa da ülkemizde de Süper Ay görülebilecek. Ülkemizin de kuzey yarım kürede yer alıyor olması dolayısıyla Süper Ay’ı görme şansımız olacak. Uzmanlara göre Süper Ay’a çıplak gözle bakmakta hiç bir sakınca yok.

Süper Ay’ı izlemek isteyen meraklılar için iyi haber uzmanlardan geldi. Süper Ay’ı izlemek için hiç bir ekipmana ihtiyacınız olmayacak. Çıplak gözle de rahatlıkla Süper Ay’ı izleyebilirsiniz. Ayrıca göz sağlığınıza da bir zararı dokunmayacak.

Onu görüntülemek isteyenler ise güzel bir konum seçmeleri yeterli olacak. Profesyonel ekipmanlarla belki dünyaca ünlü olabilecek bazı kareler yakalayabilirsiniz ancak, profesyonel ekipmanım yok diye üzülmeyin. Sadece cep telefonunuz bile çok güzel fotoğraflar yakalamanıza yeterli olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM