Samsung A Serisinde Beklenin Dışında Bir Hamle Yaptı

Samsung A Serisinde Beklenin Dışında Bir Hamle Yaptı

Samsung A Serisinde Beklenin Dışında Bir Hamle Yaptı

Samsung A serisi ile iyi bir ivme yakaladı. Samsung amiral gemilerinden sonra orta segment cihazlarını A serisi olarak piyasaya sürüyor. Herkes tarafından yeni yılda tanıtılması beklenen A serisinin yeni üyesinden gelen sızıntılar herkesi şaşırttı.

Samsung amiral gemisi serilerinin altında yer alan A serisinde önümüzdeki yıl büyük bir sürprizle geliyor. Samsung’un geleneksel olarak yeni cihaza A/ adını vermesi beklenirken,
geleneklerin dışına çıkılarak ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen cihazın A8 ve sonraki versiyonunun ise A8+ olacağı öğrenildi.

Samsung yaptığı bu ters köşeyle herkesi şaşırtmayı başarmış görünüyor. Cihazın kod numarası SM-A730F. Şaşkınlığın sebebine gelecek olursak, teknoloji otoriteleri Samsung’dan yeni bir A serisi üyesi yerine A7’nin yeni bir versiyonunu bekliyordu.

Yeni A serisi üyesi A8’in ise Ocak ayında tüketicilerle buluşması bekleniyor. Samsung geleneksel olarak Ocak ayında yeni A serisi cihazlarını tanıtıyor ancak bu ters köşeyle Samsung sürprizleri sevdiğini de gösterdi. Kim bilir belki yine bir ters köşeyle yeni A8’in piyasaya çıkmna zamanı da değişir.

A8+ teknoloji meraklıları tarafından şimdiden merak edilmeye başlandı bile. Sızıntıya göre A8+ çift kameralı olacak. Tasarım olarak S8’e benzerliği ile dikkat çeken cihazın parmak izi okuyucu özelliği bulunuyor ve cihazın arkasına konumlandırılmış.

Samsung’un beklentilerin dışında yeni cihaza A8 ismini vermesi 8 serisini tamamlamak isteğinden kaynaklandığı söyleniyor. S8 ve Note8 ile birlikte seri tamamlanmış olacak. Samsung benzer bir durumu daha önce de Note6’yı atlayarak direk Note7 çıkararak yapmıştı. S7 ve A7 ile aynı adı taşıması için aynı yıl içerisinde çıkan Note serisine de Note6 değil Note7 ismi verilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM