Anket bulgularına göre Yeni Demokrasi liderliğini sürdürüyor

Anket bulgularına göre Yeni Demokrasi liderliğini sürdürüyor

Pulse tarafından yürütülen ve Skai TV tarafından yaptırılan ve Perşembe günü yayınlanan yeni bir kamuoyu anketinin de gösterdiği gibi, Yunanistan’ın iktidardaki muhafazakarları sol muhalefet partisi karşısında sağlam bir liderliği sürdürüyor.

Tahmin edilen sonuçlara göre, geçerli oyların payı da hesaba katıldığında, bugün genel seçimler yapılırsa Yeni Demokrasi’nin yüzde 38, SYRIZA’nın ise yüzde 19 ile yarısını elde etmesi bekleniyor.

Anket, Stefanos Kasselakis’in SYRIZA’nın yeni lideri seçilmesinin ardından 25-27 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi. Haziran ayında yapılan genel seçimlerde parti oyların yalnızca %17,8’ini toplayabildi.

Aynı ankete göre merkez sol PASOK yüzde 12 oy alırken, onu yüzde 9 ile komünist KKE, yüzde 6 ile milliyetçi Yunan Çözümü ve yüzde 4 ile neo-faşist Spartalılar (Spartalılar) takip edecek. Aşırı muhafazakar Niki (Zafer) partisi ve sol popülist Özgürlük Kursu, parlamentoya girme barajı olan yüzde 3’ü alacak.

Aynı ankette Başbakan Kyriakos Miçotakis %43 ile en yüksek olumlu popülerlik oranına sahip. Yunan Komünist Partisi’nden (KKE) Dimitris Koutsoumbas %39’luk payla onu yakından takip ederken, Kasselakis ve PASOK’tan Nikos Androulakis %28’lik paya sahip. Özgürlük Kursu şefi Zoe Konstantopoulou ise %27 ile hemen arkasından geliyor.

Vatandaşların çoğunluğu (yüzde 51) hükümetin görevdeki ilk 100 gününde yanlış yöne gittiğine inandığını belirtirken, yüzde 40’ı hükümetin doğru yolda olduğunu belirtti. Devletin doğal afetlere tepkisi konusunda da endişeler mevcut; %54’ü doğal afetlerin yetersiz şekilde ele alındığını düşünürken, %39’u doğal afetlerin uygun şekilde yönetildiğine inanıyor.

Son olarak %58’i SYRIZA’daki liderlik değişikliğinin partinin birliğine muhtemelen veya kesinlikle meydan okuyacağına inanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM