Büyük Tepki Toplayan Zamma Açıklama

Büyük Tepki Toplayan Zamma Açıklama

Yeni yılın ilk gününde duyurmuş olduğumuz Köprü ve Otoyolların geçiş ücretlerine yapılan zam miktarı haberine vatandaş tarafından miktarın yüksek olduğu yönünde şikayetlerin artması sonucu Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) konuya ilişkin açıklama yaptı.

İddia edilmiş olduğu şeklinde zam miktarının tüm motorlu taşıtlar için % 25 seviyesinde olmadığını, yöresel ve sınıfsal ayrımlar nezdinde meydana gelen zam nispetinin ortalama yüzde % 10  olduğunu ifade etti. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen açıklamada, otoyol geçiş ücretleri ile boğaz köprüleri de zamma dâhil olduğu açıklandı. Buna göre kurum, 1 ocak 2018 tarihinden itibaren yeni yılda uygulanmak üzere zammın yapıldığını ve yapılan zammın kimi masraflar karşısında zaruri olduğuna açıklık getirdi..

Karayolları Genel Müdürlüğü, bahse mevzu zamlar için yapılan ağır eleştirilerin ise haksızlık olduğunu belirterek, mevzu ile alakalı detaylı bilgilendirme yapılması için açıklamanın kaleme alındığını belirtti. Karayolları Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklama ile otoyol ve köprülerde uygulanan geçiş ücretlerinde altı araç sınıfını baz aldıklarını ve bununla beraber otoyol uzunluğunun da belirleyici faktör bulunduğunu ifade etti. Açıklamada, kimi otoyollardaki birinci sınıf vasıtaların geçmesine yüzde yirmi beş zam yapıldığı, ancak üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf araçlara ise en çok % 10 zammın uygulandığı belirtildi. Motosikletler için de herhangi bir zammın mümkün olmadığı ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM