Çiftlik Bank Oyununa Darbe Üstüne Darbe

Çiftlik Bank Oyununa Darbe Üstüne Darbe

Bugün Kredibanka.net olarak yapmış olduğumuz Çiftlik Bank üyelerine yönelik (haberimiz tıkla) ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yasak haberi düştü.

Çiftlik Bank ifadesinin bankacılık kanununa aykırı olduğu ve son zamanlarda sıkça gündeme gelen Çiftlik Bank haberlerinden dolayı başlatılan inceleme sonucu; gerek reklam ve tanıtımların yasalara uygun olup olmadığının denetimi, gerekse Bakanlığımız müfettişlerinin piramit satış yönüyle başlattıkları yerinde denetimleri ile devam etmektedir ifadesi kullanıldı.

Çiftlik Bank reklamları tüketici nezdinde Banka ifadesiyle güven oluşurmaya tüketicilerin tecrübesizliğinden yararlarak bunun kullanılmasının önüne geçilmesi amacıyla 3 ay boyunca yasaklandığı bildirildi.

Çiftlik Bank ile ilgili gerekli incelemeler Gümrük ve Ticaret bakanlığı tarafından incelenirken reklam konusundaki
yasak ise Reklam kurulu tarafından incelenip nihai karara varılacak.

Reklam Kurulunun Çiftlik Bank hakkında verilecek kararın kamuoyu ile paylaşılacağı dip not olarak eklendi.

Kredibanka.net ekibi olarak Çiftlik Bank saadet zinciri olayının netliğe kavuşasıya kadar mevcut üyelerin eger imkanları varsa paralarını çekmelerinde fayda görüyoruz.
Nitekim son günlerde Çiftlik Bank hakkında çıkan haberlerin sonucu olarak bu sanal ortamın kapatılacağı yönündeki kaygılarımız devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Çiftlik Bank

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM