Çiftlik Bank Sahibinden Milyonluk Vurgun

Çiftlik Bank Sahibinden Milyonluk Vurgun

İnternet ortamından yapılan yatırımlarla büyük kazançlar elde edileceği vaadini veren internet oyunu çiftlik bank’ın sahibi mehmet aydın, geçtiğimiz günlerde şirketin bütün parasını kıbrıs’ta bir şirkete geçirme etmişti, ondan sonra da tüm parayı eşinin ve kendisinin hesabına aktardığı belirlendi.

Türkiye’de çok fazla insanın yatırım yaptığı sanal oyun çiftlik bank’ın sahibi olan mehmet aydın, geçtiğimiz günlerde bütün sermayesini devrederek kayıplara karışmıştı. Yüksek gelir vaat ederek vatandaşlardan para toplayan internet oyunu çiftlik bank’ın sahibi mehmet aydın,Sermaye Piyasası Kuruluna yakalandı. Spk, şirketin sahibi mehmet aydın’ın çiftlik bank üzerinden toplanan parayı kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti’nde (kktc) kurulu olan fame game adlı şirkete oradan da kendisinin ve eşinin şahsi hesabına paraları aktardığı belirlendi.

Konuyla ilgili olarak spk, sanal oyun çiftlik bank’ın web siteleri ve Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi, Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketinin faaliyetlerini inceleyerek bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapor, bilim sanayi ve teknoloji ile gümrük ve ticaret bakanlıklarının inceleme başlattığı çiftlik bankla ilgili önemli detayları ortaya çıkardı. Hazırlanan spk raporunda çiftlik bankın ödeme sistemi papara vesilesiyle 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplamda 511,7 milyon lira toplandı.

62 bin 844 kişiye de 398,3 milyon lira ödeme yapıldığı belirtildi. Geriye kalan 113,4 milyon lirada şimal kıbrıs’ta bulunan şirkete aktarıldığı belirlendi. ödeme aracı olarak kullanılan papara dışında g-hisse ve epin şeklinde ödeme sistemlerinden de kıbrıs’a ortalama olarak 120 milyon lira gönderildiği belirlendi. ödeme aracı olarak kullanılan papara hesapları üzerinde inceleme başlatan spk, piyasadan toplanan paranın 86,6 milyon lirasını fame game’in kıbrıs’ta bulunan hesabına aktarıldığı ordan da 42,3 milyon liranın çiftlik bank’ın sahibi olan mehmet aydın’ın kendi hesabına aktarıldığı belirtildi. Meydana getirilen incelemede spk, paranın 1,7 milyon lirasını mehmet aydın’ın eşi sıla aydın’ın hesabına aktarıldığı, 6 milyon lirasının da şirketle tespit edilemeyen bir şahsa gönderildiği açıklandı.

Spk’nın düzenlemiş olduğu raporda, mehmet aydın’ın kişisel hesabından 22,6 milyon liranın olduğu belirtilirken, toplanan fiyatların tamamı ise ticari faaliyetlere aktarılmadığı açıklandı. Paranın bir bölümünün kişisel amaçlar için kullanıldığı belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM