Cumhurbaşkanı Erdoğan Açık Açık Fikrini Söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açık Açık Fikrini Söyledi

Cumhurbaşkanı ve Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi mezunları’nın programında konuştu.

Erdoğan, “boğaziçi üniversitesi bu ülke ve milletin değerlerine yaslanamadığı için uluslararası planda beklendiği yere gelememiştir” dedi.

İşte cumhurbaşkanı erdoğan’ın Boğaziçi mezunları konuşmasının satır başları:

Boğaziçi üniversitesi bu ülke ve milletin değerlerine yaslanamadığı için uluslararası planda beklendiği yere gelememiştir. Dünyanın en iyi üniversitelerinde öğrenim görmekle yerli ve ulusal duruş sahibi olmak birbirinin zıddı değildir.

Aleni konuşmayı severim. Kesinlikle gizli saklı bellek kaydım yoktur. İster içeride ister dışarıda açık konuşmak. Hep söylenir eğitim, öğretim, düşünce özgürlüğü bunlar hep mevzuşulur. Hep söylenir de uygulamaya gelindiği vakit…

Buradaki hocalarımız. Nereye kadar pergellerini açıyorlar? Belli bir fikrin savunucusu olanlara kapıyı aç. Belli bir fikrin savunucusu değilse kapıyı kapat. Bu mu özgürlük? çünkü tahsil öğretim kuruluşlarının bu aşamada kefeni yırtması lazım. Ehliyet, liyakat kimse onun girmesi lazım.

üniversiteler bilim, bilimsel araştırmaya ve bunların somut çıktılarına yapmış oldukları katkı yanında insanoğluın zihin haritasında yol açtıkları büyük dönüşüm nedeniyle önemli müesseselerdir. Bilimin olmadığı yerde ancak cehalet değil onunla beraber vahşet de yer alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM