Kartlı Kapı Sistemi

Kartlı Kapı Sistemi

Yetki verilmiş olan kişilerin kapılardan geçiş yapmasını sağlayan kartlı kapı sistemi genellikle otellerde yaygın olarak kullanılır. Yüksek güvenlik desteği sunan bu sistemler işletmenin daha güvenli bir konaklama hizmeti vermesine katkıda bulunur. Sistem içerisinde birbirine entegre şekilde çalışan kartlı kilit, enerji tasarruf cihazı ve dijital dnd kapı numaraları vardır. Kullanıcılara verilecek tek kart ile kapı kilidi açılır ve otellerde kullanımda odanın enerjisi aktif hale gelir.

Kartlı kilit sistemleri kapıya monte edilir ve kilit yönetim yazılımı ile kontrol edilir. Yazılım ile kullanıcı yetkileri ve kapı numaraları tanımlanır. Tanımlama işlemi bittikten sonra sistem kullanıma hazır hale gelir. Standart kartlı geçiş sistemlerinde özellikle birden fazla kapının olduğu yerlerde oraya giriş yapan çalışanların hangi girişten geçtiğini kart ile görmek mümkündür. Geçiş izni olmayan yerlere girişe engel olan kartlı geçiş sistemleri güvenlik ihlallerini ortadan kaldıracak çözümler sunar. Bu sistemi kullanmak isteyen kişi ya da kurumların profesyonel ve güvenilir bir firma ile çalışması tavsiye edilir.

Kartlı Kapı Sistemi Ne İşe Yarar?

Kolay ve pratik kilit yönetim yazılımları ile birkaç saniye içerisinde kart hazırlanarak kullanıcıya teslim edilebilir. Karta yetki kullanım süresi kadar verilebilir. Bu sürenin bitiminde kart devre dışı kalacaktır. Tek kart ile enerji tasarruf cihazı ile kilit aynı anda kullanılabilir. Çalınan, kaybolan ya da alıp götürülen kartların kartlı kapı sistemi üzerinden pasif edilmesi mümkündür. Kurum çalışanları için belirli ya da tüm kapıları süresiz ya da belirli zaman aralığında açan kart oluşturulabilir. Kullanılan kartların pili yaklaşık on beş ay kadar dayanabilir. Pil bitmesine yakın kartlar sesli uyarı verir. İsteğe göre kilitlerden geçmişe dönük ve el terminali aracılığıyla son bir aylık bilgi alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM