Köye Dönüş Projesi 2018 Genç Çiftçilere Hibe Kredi

Köye Dönüş Projesi 2018 Genç Çiftçilere Hibe Kredi

Hükümetin köyleri kalkındırmak, köyden şehre göç etmiş ama köyünde toprağı bulunan kişilere üretimde süreklilik ve verim sağlamak amacıyla köye dönüş destekli kredi paketleri mevcuttur. 30 bin lira hibe kredi verilmektedir.

Kredibanka.net /Haber Merkezi

Bu krediler köyüne dönmek üretime devam etmek isteyen fakat bunun için cebinde parası olmayan köylüyü yeniden köy hayatına döndürmek amacıyla hazırlanmıştır. Şehir merkezlerinde hızlı artan nüfus ve köylerde kalmayan genç nesilden dolayı işlenmeyen toprakların yeniden işlenmesi amacıyla ekonomik kalkınma sağlanmak hedeflenmiştir.

Köye Dönüş Parası Başvuruları

Köye dönüş parası devlet tarafından destekli kredilere kişiler kendi adına başvuruda bulunur. Şehirlerde artan işsizliğin önüne geçmek için çıkartılan bu köye dönüş kredileri tarım ve hayvancılık alanlarında verim alınmak için verilir. Bu kredi ödemeleri Ziraat Katılım Bankası tarafından ödenmektedir.

Köye Dönüş Projesi Nedir ?

Genç yaşta şehir hayatının imkanlarından yararlanmak için köyünü terk eden kişilere yönelik köylerine yeniden dönerek çifçilik ve hayvancılık faaliyetlerini sürdürebilmesi amacıyla hükümet tarafından başlatılan önemli bir projedir. Bu proje ile nüfus yoğunluğu azaltılıp şehirlerde işsizlik oranı düşürülerek köylerdeki işlenmeyen toplardan üretim elde edilerek süreklilik sağlanacaktır. Köyüne dönen gençlere köylerinde yatırım yapmaları için 30 bin lira hibe kredi desteği verilmektedir.

Köye Dönüş Projesi Başvuru Nasıl Yapılır ?

Projeye başvuru yapmak için Tarım Bakanlığı resmi internet sitesine giriş yaparak başvuruda bulunmanız gerekir. Bu hibe desteğinden faydalanabilmek için başvuru şartlarını yerine getiriyor olmanız gerekir.

Köye Dönüş Projesi Başvuru Şartları Nelerdir ?

1- Köye dönüş projesi başvuru yaş sınırı 25 ile 40 arası olarak belirlenmiştir. Bu yaş aralığında iseniz bu kampanyaya dahil olabilirsiniz.

2-  Kişinin hibe desteği için kendine bir iş alanı seçmelidir. Hibe kredisini bu iş alanı için planmalaıdır. İş alanı ile ilgili bir projenizin olması şarttır.

Köye Dönüş Projesi Kredisi Ne Kadar Verilecek?

Köye dönüş projesi için 30 bin lira hibe desteği verilecektir. Düşük faizli olarak 100 bin liraya kadar kredi imkanı verilmektedir.

Köye Dönüş Projesi Hangi İlleri Kapsıyor ?

Proje 81 ili kapsamaktadır. Nüfusu 20 binden küçük olan yerleşim yerlerine geri dönmeniz gerekir. Bu şartı sağlamayan bir bölgeye gitmeniz durumunda bu projeden faydalanamazsınız. Yaşadığınız bölgenin kırsal bir bölge olması proje için oldukça önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM