Otomotiv Sektöründe Dev Ortaklık

Otomotiv Sektöründe Dev Ortaklık

Otomotiv sektöründe dünyaca ünlü iki marka ortaklık anlaşmasıyla gücüne güç katmaya hazırlanıyor.

Otomotiv sektöründe büyük yankı uyandıran haber Fiat CEO’su Sergio Marchionne’den geldi. Sergio Marchionne, Güney Kore’li dünyaca ünlü otomotiv devi Hyundai ile, markaların teknolojik gelişmeler konusunda ortaklık edileceğini duyurdu.

İtalyan otomotiv devi Fiat ile Güney Koreli dünyaca ünlü Hyundai, araçlarda kullanılan teknolojilerin daha ileriye taşınması maksadıyla birlikte çalışmak üzere görüşmelere başlandığını duyurdu.

Fiat CEO’su Sergio Marchionne, basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda, “İki markanın bazı ortaklıkları zaten var. Hyundai’nin ürettiği bazı parçaları araçlarımızda halihazırda kullanmaktayız. Bunun dışında bazı teknolojilerin geliştirilmesinde de beraber çalışmak istiyoruz. Bakalım Hyundai ile bu konuda anlaşabilecek miyiz? Görüşmeler sürüyor. Özellikle hyundai’nin ürettiği hidrojen ve şanzımanları kendi araçlarımızda kullanmak istiyoruz.” dedi.

Şu an görüşmelerin sürdüğünü vurgulayan Marchione, görüşmelerin nihayetlendirilmeden herhangi bir resmi açıklama yapılmayacağını duyurdu. Bir gazetecinin bu görüşmeler neticesinde ortaklığın ötesinde birleşme kararı çıkma ihtimaline ise olumsuz yanıt verdi.

Fiat markasının son yıllarda, uluslararası basında çıkan haberde sık sık başka markalarala birleşmesi gündeme geliyor. Önümüzdeki iki sene daha görevde olacak olan CEO Marchione, beş yıllık bir program üzerinde çalıştığını daha önce yapmış olduğu röportajlarda duyurmuştu. Bu planda nasıl öngörülerin olduğu ise sır gibi saklanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM