SETE: Turizm, büyümenin temel direklerinden biri

SETE: Turizm, büyümenin temel direklerinden biri

Yunanistan Turizm Konfederasyonu’nun (SETE) görev süresi sona eren başkanı Giannis Retsos, yaptığı açıklamada, salgın ve Ukrayna’daki savaştan kaynaklanan kargaşa ve zorluklara rağmen son yıllarda Yunan turizminin istikrar ve büyümenin bir ayağı olarak kurulduğunu söyledi. 31. Olağan Genel Kurul Çarşamba günü.

Retsos, “Pandemi serüvenine ve dünya çapında turizm pazarını etkileyen dışsal krizlere rağmen, Yunanistan sadece dirençli görünmekle kalmıyor, aynı zamanda güçleniyor, potansiyelini artırıyor ve dünya çapında en fazla talep gören destinasyonlar arasındaki konumunu sağlamlaştırıyor.” . 

2022’de dünya çapındaki uluslararası turist gelişleri 2019’a kıyasla %37 azaldı. Gelen seyahat trafiği 2019’daki 31,3 milyon yolcuya kıyasla 2019’a kıyasla %11,2 azalarak 27,8 milyon yolcuya düştüğü için Yunanistan’ın performansı önemli ölçüde daha iyiydi. 

Aynı zamanda, seyahat gelirleri, 2019’daki 18,2 milyar Euro’ya kıyasla 2019’a kıyasla yalnızca %3’lük bir düşüş göstererek 17,6 milyar Euro’yu buldu. Girit, Oniki Adalar, İyon adaları ve Kiklad Adaları gibi popüler destinasyonlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM