Uyuşturucu Kullanmakla Suçlanan Personel Dava Açtı

Uyuşturucu Kullanmakla Suçlanan Personel Dava Açtı

İstanbul’da özel bir hastane kendi personeline şüphe sonucu skandal bir test yaparak 2 yıldır çalışan personelini uyuşturucu kullanıyor diye ifşa etti. 2 senedir anastezi uzmanı olarak çalışan bayan personelin haberi olmadan yapılan narkotik test sonucu 30 yaşındaki bayan personel çeşitli problemlerle karşı karşıya gelmesi sonucu işten bir şekilde çıkarıldı. Bayan personelin başka yerde yaptırmış olduğu test sonucu pozitif çıkan test negatif çıktı.

30 Yaşındaki anestezi uzmanı bayan personel kan şekeri rahatsızlığı yaşaması ile başlayan olayların sonucunda şimdi kurumundan 255 bin türk lirası tazminat istiyor.

13 haziran’da yürüyüş yaparken fenalaştığını, yakın olduğu için gittiği maslak’ta bir hastanede hipoglisemi (kan şekeri düşüklüğü) rahatsızlığı tespit edildiğini belirten ö.A. Başından geçenleri şöyle anlattı: “çalışmış olduğum hastanede de test yaptırmak istedim. Kan ve idrar örneği verdim. Kontrol sonuçları temiz çıktı. Ama acil servis hekimi hipoglisemik rahatsızlığının altında bir başka neden aradı. Benden habersiz şekilde olduğu ‘opioit’ kısaca narkotik testi yapıldı. Birkaç saat sonrasında insan kaynaklarından çağırdılar ve istifam istendi. Bu kontrol çok kırılgan bir test. Pozitif çıkma sebebi içtiğim iki ağrı kesici. Yaşamımda hiç alkol ve sigara bile kullanmadım.”

İstifa etmeyeceğini söyleyince 10 gün işten uzaklaştırıldığını özetleyen ö.A. Sonrasında yaşananlara ilişik ise şunları aktardı: “emniyet kameralarından alınan fotoğraflarım da hastanenin emniyet kulübelerine asıldı. Kuruma alınmayacağım makalesi asıldı. özel bir laboratuvarda yaptırdığım test ‘negatif’ çıktı. Doğrulama testinde de aynı sonuç çıktı. Hastane ‘yanlış anlaşılma’ diye işe geri çağırdı. İşime kaldığım yerden devam etmek istedim fakat olmadı. şüpheli bakışlarla karşılaştım, mobbing’e uğradım. Sağlığım bozuldu. Kalp krizi geçirdim, intihara kalkıştım. Iznim olmadan narkotik testi yaptıkları için dava açtığım için işten çıkardılar. Ankara’daki ailemin yanına döndüm ve psikiyatrik tedaviye başladım. Tüketici mahkemesi’nde toplam 255 bin liralık tazminat davası açtım. Ek olarak işe dönüş başvurusu yaptım. Sağlık bakanlığı’na da şikâyetimi ilettim. Bilgim haricinde narkotik testi yapıldı ve düzmece evrakla sisteme girilmiş.”

Genç kadının davacı olduğu çalıştığı hastane ise savunma arzuçesinde, ö.A. Son dönemde aşırı kilo kaybettiği için narkotik testi yapıldığı ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM