Yeni Başkan Tuna Gökçek’in Rüya Projesini Devam Ettireceğini Açıkladı

Yeni Başkan Tuna Gökçek’in Rüya Projesini Devam Ettireceğini Açıkladı

Melih Gökçek’ten koltuğu devralan yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek’in büyük umutlarla başlattığı ve bitim aşamasına da geldiği “Ankapark” projesi hakkında konuştu.

Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek tarafından başlatılan ve gökçek’in Ankara’ya büyük prestij ve değer kazandıracağına inandığı “Ankapark” projesi hakkında konuştu. Ankarara Ticaret Odası tarafından düzenlenen ödül töreninin ardından banın mensuplarının karşısına çıkan Tuna, basın mensupları tarafından yönlendirilen, Ankapark projesine son verileceğine dair dedikodular hakkında, “Hayır efendim öyle bir şey mümkün olabilir mi? proje tamamlanacak. Ankapark’ın kaldırılması gibi bir durum söz konusu değil.” yanıtını verdi.

Ayrıca bir basın mensubunun projenin belediyeye maliyetinin 2 Milyar lira olduğu söylentileri hakkında sorusuna ise, ” Proje tamamlandığında netlik kazanacak. Ben de oturup hesaplamadım ancak, proje tamamlanınca verigi vesaire hemen hemen dediğiniz rakamlar civarı bir maliyeti olacak.” şeklinde konuştu.

Ankapark projesi eski başkan Melih Gökçek’in büyük heyecan duyduğu bir proje idi. Melih Gökçek bu projenin ankaraya büyük prestij ve değer katacağı inancındaydı. Proje tamamlandığında içerisinde Ortadoğunun en büyük hayvanat bahçesi, Avrupa’nın en büyük tema parkı, 1217 oyuncak, 200 tür hayvan, 2 teleferik, 150 bin ağaç, 5 kilometre hatta sahip bir kara tren, sinema gibi özellikler barındıracak.

Böyle devasa bir projeyi her ne kadar Gökçek’in rüya projesi olsa da, yeni Başkan Mustafa Tuna’nın da devam ettireceğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM