Wave Crest Visa İşbirliği Bozuldu

Wave Crest Visa İşbirliği Bozuldu

Dünya çapında çok yaygın bir kullanım ağına haiz olan visa, kripto para kuruluşlarının kart sağlayıcısı olarak çalıştığı wave crest’le iş birliğini askıya alması sebebiyle adeta kriz ortamı oluştu.

Ödeme mevzusunda global düzeyde fazlaca geniş bir kesime hizmet vermekte olan visa, kripto para sektöründeki kuruluşlarının bankamatik kart sağlayıcısı olarak hizmet veren wave crest ile iş birliğini askıya aldığını duyurdu. Cuma günü meydana getirilen bu açıklama hemen sonra adeta kriz ortamı oluştu.

Bitcoin ödemeleri için bitpay tarafınca, avrupa merkezli kart sağlayıcı şirketi olan wave crest holdings ltd ile visa içinde uzun zamandır mevcud iş donanması anlaşması iptal edildi. Meydana getirilen bu iptal neticesinde 1 aralık 2017 zamanı hemen sonra kart satın alan herkese; hem bakiyeleri, bununla birlikte kart sipariş ücretleri iade edilecek.

Bitpay tarafından yapılan makalelı açıklamada wave crest’in visa tarafınca bütün hesapların kapatılması doğrultuünde talimat alınması ondan sonra fazla zaman tanınmadığını ifade eden şirkete, bununla birlikte cryptopay ve bitwala da benzer açıklamalarda bulunmuş oldu.

şirketlerin yeni bir kart sağlayıcısı ile müzakereye başladığı doğrultuünde yapılan açıklamalar da, ortaya çıkan krizin en hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasına odaklanmış durumda. Hem cryptopay, hem de bitpay, potansiyel alternatif sağlayıcılar ile görüşmelere başladıklarını ifade etti.

Visa tarafından yapılan bu iptal kararının sadece avrupa ile sınırlı olması ise ayrı bir sorun oluşturdu. Bitpay’in ABD’li müşterileri herhangi bir mesele yaşamadan kartlarını kullanmaya devam edecek iken, avrupa’da ikâmet eden müşterileri bu haktan yoksun kalacaklar.

Visa tarafınca meydana getirilen açıklamada, wave crest’in üyelik çalışma kurallarına uymaması sebebiyle iş birliğinin iptal edilmiş olduğu ve bütün visa kartlarının da kullanıma kapatıldığı açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM