Fransız demiryolu işçileri bir kez daha greve gitti

Fransız demiryolu işçileri bir kez daha greve gitti

Çarpıcı Fransız demiryolu işçileri bu ayın 18’inci günü, devlete ait SNCF demiryolu şirketindeki reformlar üzerindeki endüstriyel eylemi sona erdirmeye yönelik çağrıları teşvik eden 18 Nisan günü tren hizmetlerini aksattı.

Haziran ayının sonuna kadar sürecek olan grevler, parlamentonun alt meclisi savaştığı demiryolu reform yasasını onayladıktan bir gün sonra, sendikalar için yeni ve daha fazla deneme aşamasına girdi. Sendikalar Bakanı Muriel Penicaud, televizyona verdiği demeçte Fransa’ya yaptığı açıklamada, “Sendikalar, uygun gördükleri kadar özgürler … ama Fransızların çoğunluğu bu reformu istiyorlar.” “Grevlere son vermeniz gereken bir zaman geliyor. .”

Dört büyük sendika, 1937’de demiryollarının millileştirilmesinden bu yana en büyük olan ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 2022’ye kadar süren bir dönemde ekonomik ve sosyal reformların çok daha geniş bir planını takip etme kararlılığının bir testi olarak görülen bir reforma itiraz ediyor.

SNCF yönetimi, üç hızlı TGV treninin yaklaşık bir tanesinin koştuğunu ve hizmetlerin bölgesel bağlantılarda beş trende ikiye kesildiğini, uluslararası hizmetlerin ise normalin yaklaşık yüzde 75’ine düştüğünü söyledi. Bu, 3 Nisan’daki grev eyleminin başlangıcında görülenden daha düşük bir kesinti oranıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM