Yılbaşı Zamlarından Değerli Kağıtlar da Nasibini Aldı

Yılbaşı Zamlarından Değerli Kağıtlar da Nasibini Aldı

Yeni yılın gelmesiyle birlikte bir çok kalemde yapılacak olan zamlar da birer birer belli olmaya başladı. Yılbaşı zamlarından nasibini alcak olanlar arasında ehliyet, kimlik, pasaport, aile cüzdanı, noter kağıtları gibi değerli kağıtlar da bulunuyor.

Yıl başına kimi yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni umutlar olarak baksa da kimileri ise zam olarak bakıyor. Haksız da sayılmazlar. Yeni yılın gelmesiyle birlikte hemen her sektörde yüzlerce kaleme de zam geliyor. Bu zamlardan nasibini alanlar kervanına değerli kağıt olarak adlandırılan, kimlik, ehliyet, pasaport, noter kağıtları gibi belgeler de katıldı. Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, 2018 yılında geçerli olacak değerli kağıt fiyatları açıklandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan Muhasebat Genel Müdürlüğünün’nün tebliğinde 2018 yılında geçerli olacak değerli kağıtların satış bedelleri duyuruldu. Buna göre değerli kağıt satış bedellerinde yüzde 14 ila 37 arasında zam yapıldı.

Buna göre, gelecek yıl ilgili kanunda “değerli kağıt” olarak belirlenen noter kağıtları 11 lira ile 22 lira arasında satılacak. Pasaport bedeli ise yeni yıldan itibaren 108 lira olacak.

Kimlik kartları 18,50 lira, aile cüzdanları 98,50 lira, sürücü belgeleri ile sürücü çalışma belgeleri (karneleri) 134 lira, motorlu araç tescil belgesi 120 lira, iş makinesi tescil belgesi 100 lira, her bir çek yaprağı için banka çekleri 6,50 lira, Mavi Kart ise 10 liradan satılacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM