22 Mart 2019 - Cuma
Ana Sayfa / EKONOMİ / Enflasyon Belli Oldu Memurlar Ne Kadar Zam Alacak

Enflasyon Belli Oldu Memurlar Ne Kadar Zam Alacak

2017 yıllık enflasyon rakamları belli oldu. Memurlar ve memur emeklilerinin gözu kulağı bu haberdeydi. 2018 yılında ilk 6 aylık dönemde alınacak zam toplu görüşmelerde yüzde 4 olarak belirlenmişti. Ayrıca 2017 yıllık enflasyona göre enflasyon fakı kadar da ek zam alınacak.

kredibanka.net / Haber Merkezi

Memur ve Memur Emeklileri Ne Kadar Zam Alacak? Enflasyon Farkı Kaç?

2017 yılında yıllık enflasyon artışı 11,92 olarak açıklandı. Böylelikle 2017 yılında devlet memurlarının maaş kaybı yüzde 1,69 oldu. Bu durumda devlet memurları 2018 yılının ilk altı ayında toplam yüzde 5,69 zam alacak.

Devlet memurları ve memur emeklileri ilk altı ay için yüzde 5,69 zam alırken ikinci altı ay için yine enflasyon farkının zam oranından fazla çıkması durumunda enflasyon fakı verilecek.

Bu durumda memur ve memur emeklileri aslında zam almıyor, aldıkları maaşın enflasyon karşısında erimesi engelleniyor. Alım gücünde bir değişiklik yaşanmıyor.

Hakkında denizli

Denizli Portal Genel Haber Editörü

Bu habere de bakabilirisiniz

ATHEX: Kredi sektörü zararları mahsup edildi

Sermaye Piyasası Komisyonu’nun yerel banka stoklarındaki kısa pozisyonlarını koruyan yabancı fonları gösteren raporu, hafta başında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hatay masaj manisa masaj kayseri masaj samsun masaj balıkesir masaj maraş masaj van masaj aydın masaj denizli masaj tekirdağ masaj diyarbakır masaj